Makedonya’da Şirket Kurma Maliyetleri

Makedonya’da Şirket Kurma Maliyetleri

Türk yatırımcılar için cazip bir ülke olan MAKEDONYA’da, şirket kurmak isteyenler veya yatırım yapacaklar için maliyetler çok uygun. Yapılacak işe göre değişmek kaydıyla en az 5000 Euro sermaye ile şirket kurulabiliyor. Şirket kurmak için kiralayacağınız ya da satın alacağınız iş yeri fiyatları konumu ve durumuna göre değişiklik göstermekte. Eğer satın almayı tercih edecekseniz m2 si 300 Euro ile 1300 Euro arasında, eğer kiralayacaksanız da 100 Euro ile 1500 Euro arasında değişiklik gösteriyor.

Şirket kurma maliyeti 1000 Euro civarı. Şirketi kurduktan kısa bir süre sonra oturum alarak isterseniz Makedonya’da çalışabilirsiniz. Makedonya’da yaşamak isterseniz aylık ev kiraları da 250 Euro ile 500 Euro arasında. Aylık yaşam maliyeti de ortalama ev kirası dâhil 700 Euro civarı.

Ayrıca Makedonya’da yatırım yapıp şirket kurmak isteyenlere vergi avantajları da cazip. Örneğin kurumlar vergisi %10, KDV %18. Makedonya devletinin yatırım yapacaklara özel çok cazip devlet destekleri de var. Örneğin arazi tahsisi, inşaat yardımı gibi… Kısacası Türk yatırımcılar için Makedonya fırsatlar ülkesi

Çok kısa zamanda Avrupa topluluğuna girecek olmaları da ayrıca avantaj.

Avrupa’daki birçok ülkeye yakın olması ulaşım maliyetleri açısından da cazip

Türkiye’de Bursa’dan Diyarbakır’a gider gibi buradan, yani Üsküp’ten Avusturya’nın Viyana kentine gidebiliyorsunuz. Dolayısı ile Avrupa ile iç içesiniz.

Tüm bu konular ile ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi “info@DRN Partners.com” adresine mail atarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.